محل تبلیغات شما

چکیده ای از جملات ناب وبه یاد ماندنی ازرمان

قسمت های از جملات ناب در جلد اول:

درماندگان تنها سلاحشان حرف است و نه اعتبار حرفی که می زنند .گریستن به خاطر شفای انسان نیست به خاطر وفای انسان است .

از عشق سخن باید گفت ، همیشه از عشق سخن باید گفت .

تمام مسئله این است که هیچ چیز را برای همیشه در تعلیق نمی توانی نگه داری . تاریخ به انتظار تصمیم تو نخواهد نشست . تو می توانی زودتر از آن لحظه ای که انتظار به اوج خود می رسد ، و ظرف بلور در میان زمین و هواست ، ضربه ات را بزنی و انتظار را پایان بخشی اما هرگز نمی توانی کاسه را میان زمین

پدرم میگوید از سولماز بگذر که رنج می آوردمادرم گریه می کند از سولماز بگذرکه مرگ می آورد
خواهرهایم به من نگاه می کنند . . . باخشمکه ذلیل دختری شده امآه سولماز . . .اینها چه می دانند که عاشق سولماز بودن چه درد شیرینی است.به کوه می گویم سولماز را می خواهم
جواب می دهد من هم.به دریا می گویم سولماز را می خواهم
جواب می دهد من هم.در خواب می گویم سولماز را می خواهم جواب می شنوم من هم.اگر یک روز به خدا بگویم سولماز را می خواهم . . .
زبانم لال . . . چه جواب خواهد داد؟تنها عشق است که می تواند شقاوت را تکیه گاه خویش کند.تنها عشق می تواند بیرحمانه نگاه کند و فروتنی را به مسخره بگیرد.عشق،مثل انقلاب است.خنجرش را که زمین بگذارد،دیگر چیزی نمی شود. ص40

خدا عاشق را همیشه می بخشد گالان،به شرط اینکه به راستی عاشق باشد.این را همه می دانند- حتی ملاها!. ص41

انسان فقط وقتی انسان است که خودش را معیار همه چیز نداند و باور کند که ممکن است خیلی ها،خیلی چیزها را بهتر از او بفهمند. ص111

آنکس که غروب را عاشق است،دل شکسته ای دارد   آنکس که پرندگان را عاشق است،سودای سفری دارد
آنکس که نانش را با دل شکسته و سودای سفر می خورد خانه اش را،خاک وطنش را،و عاشقش را دوست ندارد. ص128

وقتی برای بدست آوردن چیزی باید آن را تکدی کنی ،همین مسأله نشان می دهد که آن چیز،بسیار بی ارزش و بی مصرف است.هر چیزی که ارزش و اعتباری دارد،خودش را از معرکه بده بستان های کثیف دور نگه می دارد. ص146

قلب خاک خوبی دارد.هر دانه که در آن بکاری ، از هر جنس، از همان جنس،صدها دانه برمی داری. ص210

چای و نان و عشق،داغ داغ مزه دارد! بویان میش دانست که کوه را می توان پنهان کرد؛اما عشق را نمی توان.تمام آسمان،زیر تکه ابری پوشانده می شود؛اما هیچ جمله یی از دفتر عشق،پوشاندنی و پنهان کردنی نیست. ص216

قلب، خاک خوبی دارد که مستعد هر دانه که در آن بکاری،از هر جنس،از همان جنس صدها دانه بر می داری.ص210

عشق ،ترکیبی ست از پر و تبرص254

بر گرفته از پایان نامه کارشناسی ارشد : سید جواد با نام بررسی شخصیت های آتش بدون دود نادر ابراهیمی

پرسش مهر18:پرسشی از جنس پویایی

اردوی پیشتازان قطب 2 کشور در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان

چکیده ای از جملات ناب وبه یاد ماندنی ازرمان"آتش بدون دود"

سولماز ,عشق ,عاشق ,خواهم ,دانه ,نمی ,را می ,می خواهم ,سولماز را ,از جملات ,جملات ناب

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

صفحه شخصی نبی الله باستان فارسانی رضا ارزانی starriksfastnut مرصاد شعبانی کندوی دانش / فصل ماندگار تحصیل ataruavar Wilson's receptions Julie's game بیت ایران کوین | BitIranCoin وبسایت رسمی دانلود انواع فایل و مقاله های کم یاب در سطح کشور